You dont have javascript enabled! Please enable it!

CZY ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ MA SENS?

Czy związek na odległość ma sens?

Obecnie świat się mocno skurczył a najdalsze miejsca na ziemi są niemal na wyciągnięcie ręki. Wszystko za sprawą nowoczesnych środków komunikacji od autostrad po szybkie koleje i samoloty. Kiedyś odległości pokonywano odliczając dni. Obecnie setki kilometrów nie stanowią problemu. Zresztą na autostradzie można przejechać (legalnie) 140 km w ciągu godziny.

To co jeszcze bardziej sprawia, że obecnie świat jest na wyciągnięcie ręki i stał się jedną globalną wioską jest internet. Obecnie portale randkowe dostępne przez internet pękają w szwach. Za pomocą internetu możesz w dowolnej chwili, rozmawiać z kobietą na drugim końcu świata.

Czy mając ze sobą kontakt “na odległość” jest to wystarczające? Czy mimo tych wszystkich udogodnień, szybkich połączeń oraz internetu to wystarczy aby budować szczęśliwy związek na odległość?

Osobiście nie jestem fanem wchodzenia w związek na odległość. Co innego gdy jesteście razem i sytuacja zmusza Was do chwilowego rozstania np. w sprawach zawodowych.

Jest to jednak moja opinia a ten wpis ma pomóc podjąć Ci właściwą decyzję. Nie dla Twoich rodziców, nie dla Twoich znajomych tylko dla Ciebie i Twojej kobiety.

Bez względu na to co wybierzesz chcę aby to była Twoja świadoma decyzja. Ja tylko pokazuje jej blaski i cienie. Pokaże Ci ewentualne zagrożenia i wady.

Zobacz wszystkie przeciw…

A co z zaletami? Cholera to nie ma racjonalnych zalet… pozostaje tylko miłość 😉

Decyzja należy do Ciebie.

zwiazek na odleglosc czy warto

Związek na odległość czy ma sens i czy warto?

Sytuacji w życiu jest wiele. Czasami jeden wyjazd służbowy albo wakacje na których niczego się nie spodziewasz a tu nagle na Twojej drodze spotykasz kobietę. W zasadzie niczego od niej nie oczekujesz bo wiesz, że przyjechałeś tylko na chwilę i jesteś z daleka.

Od słowa do słowa rozmawiacie ze sobą i okazuje się, że fajnie się Wam razem rozmawia. Zaczynasz w niej widzieć fajną, normalną i atrakcyjną kobietę. Co ważne jest Tobą zainteresowana. Czasami jest czas na coś więcej i nim się obejrzysz zostałeś ustrzelony, strzałą amora.

Nawet sam nie wiesz jak to się stało. Pół biedy gdy oboje tylko chcieliście razem spędzić miło czas i cieszyć się życiem bo wracasz do siebie i masz miłe wspomnienia.

Sprawa komplikuje się gdy podobasz się kobiecie i zaczynasz darzyć ją uczuciem… gdy czujesz, że to coś więcej.

Jest tylko jeden mały lecz istotny problem – ona mieszka jakieś 300 albo i więcej kilometrów od Ciebie.

Czy jest sens się w to pchać?

Czy taki związek ma szanse przetrwać?

Jak często jeździć do takiej kobiety?

A jeśli tak to jak często i jak to będzie wyglądać w przyszłości?

Czy zdajesz sobie sprawę ile będzie Cię to kosztować czasu, pieniędzy i wysiłku? Co zrobić z momentami rozłąki i tęsknoty? Pytań jest tak wiele lecz odpowiedzi tak mało 🙂

zwiazek na odleglosc problemy w zwiazku

Związek na odległość jak sobie radzić z 6 wyzwaniami?

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z co najmniej kilku problemów i zagrożeń jakie stoją przed związkiem na odległość. Dlatego zanim wejdziesz w związek na odległość warto to przemyśleć i wszystko przekalkulować.

Wiem, że emocje biorą górę ale mimo wszystko zastanów się czy to ma sens.

Związek na odległość to duże wyzwanie dla Was obojga. Nie widujecie się na co dzień. Nie możesz jej dotknąć ani uprawiać seksu w dowolnym momencie kiedy macie na to ochotę.

Jesteś tu a ona tam. Nie wiadomo co robi w tym czasie. Umysł zaczyna płatać figle i wyobraźnia robi swoje… ach :/

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – pierwsze wyzwanie (odległość)

Dzieli Was odległość, którą trzeba pokonać. Im większa tym gorzej.

Pomyśl jak będą wyglądać Wasze spotkania?

Jak często będziecie się widzieć i spotykać?

Kto do kogo będzie jeździł?

Jeżeli myślicie poważnie to zasada jest taka, że jeździcie do siebie po równo na zmianę.

Kobieta musi to akceptować.

Pomyśl ile czasu stracisz w podróży i jakie będą tego koszty (biletów, paliwa itd.)

Na początku możesz myśleć, że dasz radę bo jesteś w emocjach. Jednak stałe jeżdżenie może Cię zmęczyć. W czasie może okazać się, że Cię przytłacza i później możesz jeździć z “obowiązku”.

Nie myśl o tym jak o 2 czy 3 pojedynczych wyjazdach. Pomyśl o tym jak o 2-3 latach związku i ciągłego jeżdżenia. Zastanów się ile czasu zmarnujesz na podróż i ile w przeliczeniu wydasz na dojazd.

Dodając do siebie w ciągu lat, dopiero widzisz jaka jest tego prawdziwa cena.

Oprócz tego jak połączysz wyjazdy z pracą? Czy będziesz specjalnie brał wolne na weekendowe wyjazdy czy może wracał późnym wieczorem a nawet nad ranem a później szedł do pracy?

Czy myślisz, że Twoje zmęczenie nie odbije się na Twojej efektywności?

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – drugie wyzwanie (koszty)

Pokonywanie odległości wymaga transportu. Nieważne czy własnego w postaci samochodu czy publicznego. W każdym przypadku musisz kupić paliwo albo zapłacić za bilety.

Czy stać Cię lub czy chcesz ponieść tego koszty.

Nie patrz na to jak na 2-3 wyjazdy tylko jak na 2-3 lata ciągłego jeżdżenia.

Wiesz jaka będzie to kwota? Czy poniesiesz ryzyko, że gdy się nie uda to za te wyjazdy pewnie kupiłbyś sobie fajne auto albo masę innych przydatnych rzeczy?

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – trzecie wyzwanie (ta jedyna)

Powiedz mi czy ta kobieta to jedyna, która jest Ciebie warta i nadaje do związku? Czy w swoim mieście nie spotkałeś żadnej innej wartościowej kobiety? A szukałeś 😉

Czy przypadkiem nie trąca desperacją z Twojej strony, że nie znalazłeś sobie kobiety u siebie na miejscu. Naturalnie nie wszystkim kobietom się spodobasz ale nie masz podobać się wszystkim tylko takim z którymi Ty chcesz być.

Może się okazać, że w Twoim mieście jest pełno kobiet, które chciały by z Tobą być a nie dałeś im szansy. Wartościowe kobiety występują tak samo w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie czy w Gdańsku i w każdym innym mieście.

Zastanów się ile jesteś w stanie poznać nowych kobiet gdybyś przeznaczył czas podróży na poznawanie kobiet w swoim mieście. Ile czasu stracisz na podróż w ciągu 2-3 lat?

Wiem, że to wygodne bo teraz masz “w tamtym mieście” kobietę a poznawanie nowych wymaga wysiłku…

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – czwarte wyzwanie (tęsknota)

Kolejna sprawa to żaden kontakt w postaci telefonu czy nawet wideo rozmowy nie zastąpi spotkania na żywo.

Nic nie równa się spotkaniu twarzą w twarz gdy możesz poczuć i dotknąć kobietę.

Przytulasz drugą osobę jedynie na żywo.

Kontakt fizyczny raz na tydzień jest jeszcze ok. natomiast rzadziej np. raz na miesiąc to zdecydowanie za mało.

Jak poradzisz sobie z tęsknotą i brakiem fizycznej bliskości? Czy myślisz, że pisaniem przez telefon wszystko załatwisz? Czy będziesz zazdrosny i podejrzliwy, że ona może w tym czasie mieć kogoś na boku?

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – piąte wyzwanie (dni spotkań)

Dzieląca Was odległość wpłynie na planowanie czasu wolnego i tym samym dni spotkań. Czy będziesz widywał się tylko w weekendy kiedy oboje jesteście nastawieni na spotkania?

Podchodzisz wtedy na zasadzie; weekend = spotkania.

W ten sposób może się okazać, że poznacie się tylko w pewnym stopniu. Nie widzisz swojej kobiety w tygodniu kiedy jest zmęczona i przytłoczona pewnymi sprawami. Nie widzisz jej w różnych sytuacjach w życiu tylko jednie w tym krótkim czasie kiedy spędzacie ze sobą.

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość – szóste wyzwanie (co dalej?)

Nawet jeśli podejmiesz decyzję o jeżdżeniu do kobiety, to w pewnym momencie przyjdzie czas aby zrobić z tym coś dalej. Trzeba się zastanowić kto do kogo się przeprowadzi i gdzie będziecie razem mieszkać.

Jednak ta decyzja nie ma być podjęta za kilka lat tylko tu i teraz. Chodzi o to abyś nie obudził się z ręką w nocniku. Później może być już za późno.

Nie chodzi o to aby pytać wprost od razu na drugim spotkaniu. Rozmawiajcie o tym normalnie i na luzie bo jest to cholernie ważne.

Chodzi abyś się zastanowił czy ewentualnie jesteś w stanie się przenieść do miasta kobiety albo czy kobieta przeniesie się do Twojego miasta.

Tylko to nie może być na zasadzie gdybania sobie w stylu; może tak, może nie.

To musi być jasna i poważna deklaracja “co dalej”.

Musisz wiedzieć kto jest gotowy w razie czego się przeprowadzić.

Zapytaj czy coś ja łączy i trzyma z miastem w którym obecnie mieszka. Może ma jakieś zobowiązania o których nie miałeś pojęcia? Zapytaj ją gdzie by chciała mieszkać za kilka lat i tak samo powiedz, gdzie Ty chcesz mieszkać za kilka lat.

Przykładowo przeprowadzka może być utrudniona zwzgl. na relację z rodzicami lub pracę każdego z was.

Jeżeli jesteś zżyty ze swoimi rodzicami a także kobieta ze swoimi to rozłąka z nimi będzie bardzo trudna.

Jeśli masz dobrą pracę w swoim mieście i równie dobrze kobieta jest w tej samej sytuacji to będzie to bardzo trudne bo będzie wymagać to zrezygnowania z niej jednej ze stron a nikt nie chce rezygnować z czegoś dobrego.

Wtedy jest to poświęceniem i rezygnacją z czegoś ważnego. Na dłuższą metę to nic dobrego.

czy zwiazek na odleglosc ma sens

Związek na odległość czy ma sens?

Im większa odległość między Wami tym gorzej. Uważam, że gdy dzieli Was 0,5-1h drogi między Wami to jeszcze coś z tego może być ale pod warunkiem, że podjęliście decyzję o wspólnym zamieszkaniu w niedalekiej przyszłości.

Z drugiej strony jak tu podjąć właściwą decyzję skoro tak naprawdę nie znasz dobrze kobiety. Może się okazać, że rzucisz wszystko a później okaże się klapą. Tak może być…

Mimo wszystko w innym przypadku może się okazać, że będzie to tylko stracony czas i energia bo będziesz tylko jeździł i jeździł… Tak źle i tak nie dobrze 😉

zwiazek na odleglosc

Związek na odległość jak sobie radzić?

Jeżeli świadomie wszedłeś w związek na odległość to pasuje zrobić możliwie wszystko aby go utrzymać. Chyba nie po to w niego wchodziłeś aby się nie starać?

To samo dotyczy osób, które z różnych powodów (najczęściej zawodowych) są chwilowo skazane na odległość między sobą ale wiedzą, że druga osoba do nich wróci.

Związki na odległość rządzą się swoimi prawami…

zwiazek na odleglosc

Aby rozłąka trwała jak najkrócej…

Generalna zasada jest taka, że im dłuższa rozłąka tym gorzej. Oczywiście związki, które wcześniej były przez dłuższy czas cały czas ze sobą mają ciut lepiej ale też powinny zadbać i przestrzegać zasad utrzymania związku na odległość.

Rozłąka na 1 miesiąc to jeszcze nic takiego ale rozłąka na 1 rok lub więcej lat może być poważna. Bardzo poważna.

Gdy tylko masz możliwość staraj się zlikwidować rozłąkę aby trwała jak najkrócej.

Spotykaj się jak najczęściej…

Jeżeli jesteś w związku na odległość to spotykaj się jak najczęściej na krócej np. co tydzień niż na dłużej ale tylko raz na miesiąc. Oczywiście na ile jest to możliwe co także wiąże się z kosztami o których pisałem wyżej. Świadomie to zaakceptowałeś, prawda 😉

Lepiej ze sobą spędzić tylko kilka godzin co tydzień niż cały weekend ale tylko co miesiąc.

Jeździcie do siebie nawzajem;

Związki na odległość jeżdżą do siebie na zmianę; raz Ty a raz kobieta. To musi być ustalone od samego początku.

zwiazek na odleglosc

Nie zmuszaj do kontaktu;

Nie zmuszaj kobiety do kontaktu i nie osaczaj jej kontaktem. Zamiast tego gdy się nie widzicie zajmij się sowim życiem. Daj jej czas i przestrzeń. Daj jej zatęsknić zamiast pisać do niej wiadomości i zabijać swoją atrakcyjność.

Jeżeli nie chce się spotkać to przekładacie spotkanie bez żadnych wyrzutów i kłótni. Ty robisz tak samo jeżeli masz jakieś swoje sprawy zawodowe itd. Różnie jest w życiu i czasami wypadają różne sprawy.

Ogranicz telefon;

Ogranicz telefon. Nie wysyłaj wiadomości i dzwoń “od święta”. Resztę zostaw na spotkania na żywo. Jeżeli kobieta wyjechała a chcesz kontaktu to postaw na wideo rozmowy typu Skype. Tam się nie tylko słyszycie ale i widać wasze emocje.

Nie bądź zazdrośnikiem;

Nie kontroluj kobiety ani nie okazuj zazdrości. Jeżeli wszedłeś w związek na odległość to bierzesz na klatę, że są inni faceci w jej pobliżu gdy jest bez Ciebie. Daj jej swobodę i przestrzeń. Jest dorosła i wie co robi a jak będzie chciała zdradzić to i tak to zrobi.

Okazywanie zazdrości to oznaka Twojej desperacji. Miej do niej zaufanie i pokaż, że wierzysz jej na słowo.

Zaakceptuj samotność i tęsknotę;

Prędzej czy później będziesz czuł samotność i tęsknił za kobietą. To normalne. W takich chwilach zajmij się swoimi sprawami np. pasją lub hobby. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz kontaktu to spotkaj się ze znajomymi. Miej świadomość, że czas minie i się spotkacie.

zwiazek na odleglosc

Gdy się spotkacie…

Gdy się spotkacie, ciesz się każdą chwilą spędzoną razem. Doceń ten czas. Spraw aby było co wspominać. Zadbaj abyście się dobrze bawili i byli szczęśliwi. Nie można nacieszyć się sobą na zapas ale żyj tą chwilą tu i teraz.

Ustalcie co dalej…

Porozmawiaj o tym kiedy przestaniecie być związkiem na odległość czyli zadbaj aby wyeliminować rozłąkę. Jeżeli wiesz, że kobieta wraca z kursu lub szkolenia za miesiąc to wszystko jest OK. Gorzej gdy jesteście związkiem na odległość i nie wiadomo co dalej…

Czy związek na odległość ma sens? Zobacz wideo:

PS. Podziel się ze znajomymi. Z góry DZIĘKI 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
error: