You dont have javascript enabled! Please enable it!

JAK POKONAĆ STRACH PRZED KOBIETAMI?

Jak pokonać strach przed kobietami?

Czy strach przed kobietami to coś normalnego? Oczywiście, że tak jeżeli są to dla Ciebie obce kobiety. Wiadomo, że relacje z kobietami wiążą się z ryzykiem. A tam gdzie ryzyko to jest miejsce na strach przed podjęciem działania. Czasami jest to wręcz paraliżujący strach przed kobietami.

Strach towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat.

Tysiące lat temu, strach był potrzebny aby człowiek mógł przeżyć i np. bronić się od dzikich zwierząt. Dlatego odczuwanie strachu pozostało nam do dzisiaj.

To naturalny odruch przed tym co nowe i nieznane. Dlatego odczuwamy strach przed robieniem nowych rzeczy.

Najgorsze jest to, że odczuwasz strach przed kobietami, który blokuje Cię i hamuje przed zrobieniem pierwszego kroku.

Okazuje się, że w obecnych czasach wielu facetów boi się podjąć działania z kobietami zwzgl. na potencjalne ryzyko a tym samym odczuwany strach przed nimi. Tym samym przez odczuwanie strachu wielu facetów traci możliwość zdobycia kobiety…

Jak temu zaradzić?

Jak uwierzyć w siebie, że jestem wartościowy?

Przede wszystkim szukaj w swoim życiu sytuacji w których zrobiłeś coś lub osiągnąłeś nawet mały sukces czyli wykazałeś się działaniem które przyniosło pozytywne skutki np. ukończenie szkoły, studia, zdanie prawa jazdy, przebiegnięcie maratonu, nauka języka obcego itd.

Także tam gdzie wykazałeś się asertywnością ze swojej strony odmawiając gdy np. znajomi namawiali Cię do złego itd. Im więcej takich sytuacji jesteś w stanie przywołać ze swojego życia tym lepiej. Każda taka sytuacja wzmacnia Twój charakter i składa się na Twoje życiowe doświadczenia. To stanowi dobry początek do poczucia swojej wartości.

Następnie spójrz na swoje życie i przemyśl czy Twoje życie wygląda tak jak byś chciał a jeżeli nie to dlaczego tak nie jest? Życie jest tylko jedno więc robisz na co dzień to co lubisz czy to co chcesz i kochasz? Dokąd zmierzasz w swoim życiu? Jakimi wartościami się kierujesz i co jest dla Ciebie najważniejsze?

Tylko uważaj bo jeżeli jako swoje priorytety ustalisz czynniki zewnętrzne takie jak inni ludzie od, których zależy Twoje szczęście to z czasem możesz się gorzko rozczarować. Czy podążasz za swoim głosem? Im bliżej jesteś w życiu swojego wewnętrznego kompasu tym życie odbierasz jako bardziej wartościowe a tym samym jesteś po prostu szczęśliwy.

prawdziwy mezczyzna

Strach przed kobietami, a Twoja motywacja w poznawaniu kobiet:

Ryzyko towarzyszy nam na każdym kroku przy codziennych czynnościach takich jak przechodzenie przez jezdnie czy prowadzenie samochodu. Dlaczego to robimy? Ponieważ musimy aby np. dotrzeć do szkoły, na uczelnię czy do pracy.

Tak samo jest z pójściem na rozmowę kwalifikacyjną do nowej pracy. Mimo, że też wiąże się ze strachem i ryzykiem z jakiegoś powodu ludzie na nią idą. Zapewne chodzi o zdobycie pracy a tym samym otrzymaniem pieniędzy do życia.

W tym miejscu jest silna motywacja zdobycia środków do życia dlatego podejmujemy to ryzyko w naszym życiu i przełamujemy strach. Oczywiście człowiek jest istotą społeczną, która funkcjonuje w społeczeństwie z innymi ludźmi.

W relacjach z innymi ludźmi także pojawia się ryzyko, ponieważ dotyczy drugiego człowieka. O ile masz wpływ na swoje działania i myśli tak na drugą osobę nie masz takiego wpływu. Każda osoba jest niezależną jednostką wyposażona w rozum i która ma własne myśli i działania.

Natura zaprogramowała nas jako istoty społeczne dlatego ludzie dążą do kontaktu z innymi osobami. Człowiek podświadomie jest zaprogramowany na rozmnażanie. Gdyby tak nie było nasz gatunek nie przetrwał by tysięcy lat. Pomyśl co by się stało gdyby faceci żyjący przed nami powiedzieli, że boją się ryzyka w relacjach i odczuwają strach przed kobietami przez co nie będą łączyć się w pary i nie będą mieć potomstwa. Przecież nie było by nas w tym momencie na świecie. Dotyczy to naszych rodziców oraz ich rodziców itd.

Oczywiście obecnie możesz nie być najlepszy w relacjach z kobietami. Twoje umiejętności zdobywania kobiet mogą być słabe. Wiedz, że możesz to zmienić jeżeli tylko będziesz nad tym pracował. Niezależnie od tego na jakim etapie jesteś, możesz dokonać zmiany. Pamiętaj, że nie masz kontroli nad drugą osobą za to masz kontrolę nad sobą, swoimi myślami i działaniami i dlatego na tym musisz się skupić.

jak byc prawdziwym mezczyzna

Strach przed kobietami. Jak do tego podejść?

Podejdź do kobiet z dystansem. Przede wszystkim musisz mieć energię i motywację do tego aby poznawać kobiety.

Pozytywne nastawienie to podstawa.

W tej samej sytuacji dwóch facetów może wyciągnąć dwa różne wnioski. Dla przykładu jeden pomyśli sobie; “odrzuciła mnie bo jestem do niczego”. Natomiast drugi pomyśli; “odrzuciła mnie ale przynajmniej spróbowałem, zrobiłem to”.

Jak myślisz, który z nich  jako pierwszy odniesie sukces z kobietami?

Wiem, że facet to chodzące ego i dlatego czasami jeszcze trudniej nam pokonać strach przed kobietami. Boimy się odmowy i odrzucenia ze strony kobiet. Myślenie o tym co pomyślą inni ludzie albo będą się z nas śmiać wcale nie ułatwiają poznawania nowych kobiet. A tak naprawdę ludzie mają to w dupie, bo mają własne sprawy i często nie widzą nic więcej po za czubkiem własnego nosa. Sprawa wygląda jeszcze gorzej gdy w kobiecie szukasz akceptacji i próbujesz się jej przypodobać za wszelką cenę.

Tak naprawdę całe życie to jedno wielkie ryzyko.

Od nauki chodzenia gdzie niemowlę stawia pierwsze kroki i co rusz upada. Jednak dzięki swojej determinacji podejmuje działanie i kolejne próby i wreszcie staje na nogi i potrafi chodzić. Gdyby nie te działania nikt z nas nie potrafił by chodzić.

Tak zaprogramowała nas natura i robimy to bez udziału myślenia. Przecież jako niemowlę nie mamy w głowie myśli, że rodzice czy inne osoby będą nas oceniać czy np. śmiać się z tego, że ponosimy porażkę poprzez upadek. Wtedy nie myślimy, nie oceniamy tylko działamy i podejmujemy próby.

Tak samo było z nauką jazdy na rowerze i wieloma innymi czynnościami w naszym życiu. Zapewne nie wsiadłeś na rower i od razu jeździłeś bez trzymania kierownicy. Po drodze mogło być kilka upadków ale dzięki kolejnym próbom i Twojej determinacji nabyłeś umiejętność jazdy na rowerze. Tak jest z każdą nabytą umiejętnością w życiu.

prawdziwy facet

Jaki to ma związek z kobietami?

Otóż bardzo wiele. Chodzi o to abyś podszedł do kobiet z takim samym nastawieniem jak do nauki innych codziennych czynności. Jeżeli uważnie przeczytałeś powyższe zdania zapewne możesz wyciągnąć jeden wspólny wniosek dzięki, którym osiągnąłeś cele w życiu.

Chodzi o Twoją motywację a następnie determinację w działaniu mimo pierwszych, początkowych porażek. Nieustannie krok po kroku aż do uzyskania zadowalających efektów.

Odczuwasz strach przed kobietami, który Cię blokuje i hamuje przed zrobieniem pierwszego kroku.

W relacjach z kobietami musisz wykazać się takim samym podejściem. Na początku możesz popełniać błędy jednak najważniejsze abyś się nie poddawał tylko systematycznie pracował nad sobą aż do osiągnięcia celu.

Z czasem gdy człowiek staje się coraz starszy zaczyna myśleć oraz co gorsze zaczyna przejmować się otoczeniem i opinią na swój temat przez co często nie robi tego co by chciał lub uważa za słuszne. Wiadomo, że to co nowe dla nas jest nieznane.

strach przed piękną kobietą

Strach przed kobietami? Jak go szybko pokonać?

Przede wszystkim strach nie istnieje fizycznie a jedynie ma miejsce w Twojej głowie.

Dlatego Twoim sprzymierzeńcem do pokonania strachu będzie Twój umysł. Ten sam, który odpowiada za poczucie strachu.

Po pierwsze uświadom sobie, czego się boisz. Świadomość to pierwszy krok to walki ze strachem. Pomyśl, czego najbardziej się boisz?

Po drugie nie walcz ze strachem tylko zaakceptuj go. Akceptujesz swoje emocje a w tym uczucie strachu.

Na koniec rozpraw się ze strachem za pomocą wyobraźni. Pokonaj go za pomocą swoich myśli. Odczuj spokój i satysfakcje z tego co zrobiłeś.

Jeżeli nie potrafisz tego zrobić to wykonaj ćwiczenie, które sprawi, że złamiesz schematy w jaki sposób mózg postrzega rzeczywistość.

Dzięki temu przestaniesz myśleć i się zastanawiać “czy ona będzie chciała mnie poznać?” a zamiast tego będziesz działał.

Przekonasz się na własnej skórze zamiast tylko rozmyślać bez wykonywania działania.

Gdy widzisz kobietę do, której chcesz podejść, wykonaj to szybkie ćwiczenie;

Spójrz na dowolny przedmiot w zasięgu wzroku. Następnie nadaj mu inną nazwę niż ta, którą faktycznie posiada. Np widząc samochód nazwij go parasolka. Patrząc na ławkę nazwij ją latawiec.

Te nazwy muszą być odmienne i nie mogą być na zasadzie skojarzeń np. parasolka to następna nazwa to deszcz. Wymyślaj nowe nazwy bez powiązania z poprzednimi.

Musisz złamać schemat jakim kieruje się mózg.

Wybieraj szybko kolejne rzeczy i zmieniaj ich nazwy. Nie rób przerw między przedmiotami bo wtedy Twój umysł odpocznie. To musi być jeden przedmiot za drugim.

Wystarczy 2 minuty tego ćwiczenia aby mózg się zresetował i przestał myśleć schematami. Wtedy nie będzie wiedział o co chodzi (a raczej Twój mózg) i poczujesz ulgę.

dlaczego nie mam dziewczyny

Jak pokonać strach przed zagadaniem do kobiety?

Stresujesz się w kontaktach z kobietami i odczuwasz strach przed zagadaniem do kobiety, ponieważ boisz się, że Cię oceni lub odrzuci. W ten sposób nie akceptujesz scenariusza, który sobie ułożyłeś że np. kobieta spotka się z Tobą na kawę.

Strach wynika z możliwości odrzucenia i tego co nie znane.

Boisz się zranienia męskiej dumy, Twojego ego przez co wszystko bierzesz personalnie i do siebie. Nie szukaj akceptacji siebie w obcych kobietach.

Nie skupiaj się na sobie tylko skup się na kobiecie. Skoncentruj się aby dać jej jak najwięcej pozytywnych emocji. Niech kobieta odczuwa radość i dobrze się przy Tobie czuje.

Masz negatywne myśli w głowie przez co szukasz wymówki aby czegoś nie zrobić zamiast podjąć działanie. A brak działania to brak wyników w każdym obszarze Twojego życia również z kobietami. Dlatego musisz działać a nie myśleć. Tego nie da się przeskoczyć.

Ciesz się tym procesem zamiast skupiać się na wynikach podejść. Podchodź do kobiet systematycznie dzięki czemu nabierzesz obycia i doświadczenia. Im dłużej czekasz z podjęciem działania tym do akcji wkracza Twój mózg, który szuka logicznego uzasadnienia aby tego nie zrobić.

Wyśmiej obiekcje, które pojawią się w Twojej głowie. Nie czekaj i działaj jak najszybciej gdy zobaczysz kobietę. Nie myśl co pomyśli i jak zareaguje kobieta bo nigdy nie będziesz tego wiedział póki do niej nie zagadasz.

Gdy podchodzisz do kobiet nie licz na to, że będzie chętna i gotowa zrobić to na co Ty masz ochotę. Przecież nie masz wpływu na to co powie Ci kobieta – to loteria.

Nawet najlepsi uwodziciele nie mają 100% skuteczności w podrywaniu kobiet.

Niepotrzebnie stawiasz sobie cele i oczekujesz rezultatu od obcej kobiety.

Dlatego zamiast tego nie wywieraj na siebie presji i nie miej żadnych oczekiwań wobec kobiet. Skup się na odczuwaniu pozytywnych emocji z rozmowy.

jak zostac facetem

Strach przed kobietami, a małe sukcesy:

Samo podejście do obcej kobiety jest Twoim małym sukcesem, że miałeś jaja i odwagę aby do niej zagadać. Wielu facetów nie ma odwagi tego zrobić. Bądź z tego dumny, że stawiłeś czoła swojemu strachowi. Bądź dumny z siebie.

Ciesz się tym procesem bez oczekiwań na efekty. Dzięki temu bawisz się tym i jesteś ciekaw co się stanie gdy to zrobisz przez spinania się i stresowania.

Kieruj się podejściem, że każda kobieta jest wyjątkowa i ma w sobie coś interesującego tylko jeszcze o tym nie wiesz, tylko musisz to odkryć.

Podejdź do kobiety z nastawieniem, że sprawdzisz czy jest fajna i czy jest w Twoim typie.

Zacznij od małych kroków np. powiedzenia samego “cześć” uśmiechając się przy tym i patrząc im w oczy.

Nie kombinuj podczas rozmowy tylko polegasz na swoim „flow” i dajesz kobiecie pozytywne emocje. Dzięki tak prowadzonej rozmowie kobieta sama będzie chciała dać Ci numer bo tak dobrze się jej z Tobą rozmawia. Wymieńcie się numerami telefonu ale nie uciekaj od razu tylko zostań chwilę i zamień kilka słów aby pokazać, że numer nie był Twoją intencją.

Miej wyjebane na reakcje obcych kobiet oraz obcych ludzi dookoła Ciebie, których nawet nie znasz. Każda emocja, którą odczuwasz wynika z Twojej podświadomości.

Prawdopodobnie w myślach oceniasz sam siebie i przez to skupiasz się na tym co Cię ogranicza. A jeżeli się czegoś boisz to nie robisz tego. Dlatego pomyśl; „i co kurwa z tego?”

Większość rzeczy o których się martwisz nie będzie miało znaczenia na drugi dzień lub za tydzień i nawet nie będziesz o tym pamiętał. Ale przecież to takie straszne, że obca kobieta powie Ci dzisiaj; nie…

dlaczego nie mam dziewczyny

Strach przed kobietami, a odmowa:

Wielu facetów pogrąża się w negatywnych myślach, z powodu jednej czy drugiej kobiety która im odmówiła zamiast skupić się na poszukiwani nowych kobiet i pracą nad samym sobą.

Niektórzy faceci chcą być idealni i najlepsi aby podobać się wszystkim kobietom co jest ogromnym błędem. Nie możesz być i podobać się wszystkim – tak to nie działa. Musisz być atrakcyjny dla kobiet z którymi Ty chcesz być.

Pomyśl tylko, czy chcesz podobać się kobietom w wieku 20 i 50 lat? Przecież to dwa różne pokolenia. Jedyne wytłumaczenie jakie widzę w takiej sytuacji to masowe „zaliczanie” kobiet niczym zwierzyny przez myśliwego na polowaniu.

Dlatego odrzucenie i opinie kobiet miej w dupie. Tak samo z opiniami innych ludzi.

Koncentruj się na pozytywnych doświadczeniach.

Dla przykładu podam Ci dwóch facetów. Taki Justin Bieber ma swoje fanki zapewne w wieku ok. 15-20 lat ale już kobiety w wieku 30 czy 40 lat raczej nie są nim zainteresowane (pomijając sławę i jego zasoby z tym związane i kobiety które na to lecą).

Z drugiej strony za takim np. George Clooney nie latają 15-sto czy 20-sto letnie kobiety.

Chociaż też mogą się zdarzyć wyjątki w każdej grupie m.in. z powodu jego statusu czyli sławy czy jego zasobów. To, że tych dwóch gości przyciąga kobiety w innym wieku jest jak najbardziej ok.

Jeżeli w tej chwili jesteś samotny i nie masz kobiety to masz dwa wyjścia.

Po pierwsze to nic nie zmieniać i liczyć na cud, który jak wiemy się nie wydarzy.

Po drugie podjąć świadome działanie i zacząć spotykać się z kobietami. Nie możesz żyć w strefie komfortu, której nie opuszczasz przed ryzykiem i strachem a następnie liczyć, że coś się samo zmieni. Na pewno nic się nie zmieni jak nie będziesz działał a tym samym ryzykował w relacjach.

prawdziwy facet

Strach przed kobietami, a ryzyko:

Im bardziej ryzykujesz tym więcej możesz zyskać. Nawet jeżeli pierwsze kontakty nie będą kończyły się sukcesem zawsze zyskasz doświadczenie. A doświadczenie to potężna dźwignia do dalszych sukcesów z kobietami. Dzięki temu, że próbowałeś wzrośnie też twoja pewność siebie. Jeżeli czujesz opór to znaczy ze chcesz to zrobić wiec musisz to zrobić czyli pokonać strach i się przełamać.

Musisz wiedzieć że kobietom imponuje ryzyko (w granicach rozsądku) nawet jeżeli Ci tego nie powie. Jeżeli Ty tego nie zrobisz to pamiętaj że inni faceci nie będą czekać tylko wezmą sprawy w swoje ręce i prędzej czy później zabiorą Ci kobiety które są w Twoim zasięgu.

Czas nieustannie płynie co oznacza że z każdym dniem masz go coraz mniej. To samo dotyczy kobiet a w ich przypadku presja czasu jest jeszcze większa zwzgl. na zegar biologiczny. O ile ty możesz mieć 30 lat lub więcej i dopiero szukać swojej kobiety tak dla kobiet taki wiek jest niemal biologiczną starością.

Zresztą ile znasz kobiet w takim wieku które są jeszcze wolne? Często kobiety w takim wieku są już w związkach lub wolne bo mają za sobą rozwody lub są po innych przejściach.

strach przed piękną kobietą

Jak pokonać strach przed kobietami, a porażki w życiu:

Jeżeli kierujesz się myśleniem aby unikać porażek w życiu to robisz ogromny błąd.

Bez porażek nie odniesiesz sukcesu w relacjach ale i w życiu.

Pamiętaj, że nawet najlepsi uwodziciele nie mają 100% skuteczności w zdobywaniu kobiet. To jest po prostu nie możliwe.

Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu aby poznawać nowe kobiety.

Skoro nie zapraszasz kobiet na spotkania np. na kawę bo boisz się odmowy (co jest naturalne bo nie masz wpływu na drugą osobę) to zachowujesz się bardzo bezpiecznie ale nie robisz postępu w relacjach.

Porażką nie jest, gdy kobieta mówi „NIE”. Porażką jest, że nie podejmujesz działania z kobietami.

Być może brakuje Ci pewności siebie, boisz się przełamać lęk itd. ale działaj w tym kierunku!

Pracuj nad sobą aby zdobyć kobietę bo ani ja ani nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pamiętaj, że najtrudniejszy jest pierwszy raz… później jest już z górki 😉

Jak pokonać strach przed kobietami? Zobacz wideo:

PS. Podziel się ze znajomymi. Z góry DZIĘKI 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
error: