You dont have javascript enabled! Please enable it!

JAK BYĆ OBŁĘDNIE PEWNYM SIEBIE FACETEM?

Jak być pewnym siebie facetem?

Czy warto być pewnym siebie przy kobietach? Zdecydowanie tak. Twoja pewność siebie wpływa na Twoją mowę ciała oraz poczucie własnej wartości co przekłada się na to jak się zachowujesz przy kobietach. Co więcej kobiety chcą mieć faceta, który jest pewny siebie.

Mało, która kobieta chce faceta, który jest “ciapowaty” czyli nie jest konkretny, nie potrafi podjąć decyzji, nie ma własnego zdania, którego nie potrafi wyrazić.

Pewność siebie przydaje się nie tylko w relacjach z kobietami ale także w całym Twoim życiu. To m.in. dlatego Twoje zachowanie przy kobiecie jest równie ważne a czasami i ważniejsze m.in. od tego co mówisz oraz jak wyglądasz.

Zdobywanie pewności siebie to proces.

Przede wszystkim pewność siebie to coś co się “wyrabia”. Nikt nie rodzi się pewnym siebie. Pewność siebie jest więc umiejętnością, którą można opanować na podstawie odpowiedniego treningu. Tak samo jak np. trenuje się mięśnie na siłowni, tak należy podejść do tematu zdobywania pewności siebie. Zatem wymaga ona czasu na jej opanowanie i zdobycie.

Pewność siebie możesz wyrabiać przez całe życie aby stale ją zwiększać.

Jak być pewnym siebie facetem i uniknąć pułapek?

Pewność siebie może wynikać z czynników zewnętrznych lub też z Twojego wnętrza. Większość ludzi jest pewna siebie na skutek tego, że coś osiągnęli, mają status w społeczeństwie, zdobyli majątek itd. Jest to wtedy płytka pewność siebie.

Płytka pewność siebie jest zbudowana na czynnikach zewnętrznych.

Problem pojawia się w sytuacji gdy to utracą lub rzeczywistość zaczyna tego nie potwierdzać. Wielu ludzi jest przywiązana do czynników zewnętrznych na bazie, których jest pewna siebie. Ale to bardzo złudna pewność siebie, która polega na przywiązaniu się do iluzji w swojej głowie. Do ciągłego szukania akceptacji ze strony innych. W ten sposób jest się zależnym od czegoś nad czym nie mamy wpływu ani kontroli.

Kolejny problem płytkiej pewności siebie jest taki, że bardzo łatwo z niej przejść do bycia aroganckim.

jak byc pewnym siebie facetem

Głęboka pewność siebie:

Pewność siebie może wynikać z Twojego wnętrza. Taka pewność siebie nie potrzebuje “błyszczących” i drogich zabawek aby potwierdzić swoją pewność siebie. Dzięki temu jesteś pewny siebie na dużo głębszym poziomie i niezależny od tego co posiadasz ani opinii innych.

Jesteś pewny siebie gdy np. wiesz, że potrafisz coś zrobić.

Jeżeli potrafisz jeździć samochodem to jesteś w tym pewny siebie bo wiesz że umiesz prowadzić samochód. Zanim nauczyłeś się jeździć samochodem nie miałeś pewności siebie odnośnie prowadzenia auta ponieważ nie potrafiłeś tego robić. Nie wiedziałeś czy potrafisz bo nigdy tego nie robiłeś. Dlatego pewność siebie zawsze działa w oparciu o to co potrafisz zrobić. Wiesz, że potrafisz i się nad tym nie zastanawiasz tylko po prostu to robisz.

jak byc pewnym siebie mezczyzna

Jaki jest największy wróg, głębokiej pewności siebie?

Jest pewna pułapka w którą wpada wielu facetów. Tą pułapką jest potrzeba aprobaty ze strony innych ludzi. Podejmują wiele wysiłku aby dobrze wyglądać w oczach innych ludzi.

Oprócz tego ograniczają swoje pragnienia i działania, ponieważ boją się “co inni ludzie powiedzą”. Za bardzo zależy im na opinii innych ludzi aby robić to na co mają ochotę. To dotyczy każdego aspektu życia. Od sposobu ubierania się, poprzez określone zachowywanie się, brak wyrażania własnego zdania czy podążania za grupą a nie za tym co czują czy chcieli by robić.

Czy martwisz się tym, co inni pomyślą?

Aby zbudować prawdziwą i głęboką pewność siebie należy się tego pozbyć. Jeżeli będziesz uzależniony od czynników zewnętrznych w tym innych ludzi to nigdy nie osiągniesz prawdziwej pewności siebie. Nawet gdy to wymaga odcięcia się od obecnego otoczenia i toksycznych znajomych.

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie krytykował albo był negatywnie nastawiony bez powodu. Takie jest życie ale Ty decydujesz się tym przejmujesz i bierzesz to do siebie czy lejesz na to ciepłym moczem.

Nie masz wpływu na innych ludzi i na ich myśli.

Rób to co uważasz za słuszne bez względu na opinię innych. To Twoje życie. Podejmujesz decyzję za siebie więc nie pozwól innym podejmować decyzji za Ciebie.

Miej swoje zdanie na określony temat i nie bój się go wyrazić. Dużo lepiej jest mieć jakieś własne zdanie niż “ślepo” podążać za stadem. Oczywiście takie działanie na początku może być trudne jednak z czasem prowadzi do wytworzenia dużego dystansu do siebie co jest bardzo przydatne w budowaniu prawdziwej pewności siebie.

jak uwierzyc w siebie facet

Jak być pewnym siebie facetem w stosunku do kobiet?

Jeżeli jesteś facetem to musisz mieć przekonanie, że na biologicznym etapie to wystarczy aby mieć kobietę. Skoro masz jaja i penisa to na biologicznym etapie to wystarczy. Do czasu kiedy będziesz uważał, że potrzebujesz czegoś innego typu dom, samochód itd. to się mylisz. To prowadzi do płytkiej pewności siebie. Często wtedy następuje chwalenie się kasą i bycie aroganckim a nie prawdziwie pewnym siebie.

Jednak biologiczny etap to jedynie podstawa.

To jedynie niezbędne minimum, które ma każdy facet dlatego musisz dać kobiecie coś więcej…

Jeśli chodzi o Twój umysł to liczą się Twoje wewnętrzne myśli oraz dialog jaki prowadzisz w swojej głowie. Wszystko jest w porządku jeżeli są to myśli pozytywne. Gorzej gdy dialog ma wymiar negatywny przez co masz niską samoocenę.

Pozytywne myśli na swój temat prowadzą do wysokiej samooceny. Dlatego musisz mieć pozytywny dialog w swojej głowie oparty na pozytywnych myślach na swój temat co prowadzi do wysokiego poczucia własnej wartości.

facet pewny siebie

Zaakceptuj siebie, aby stać się pewnym siebie:

Chodzi o to czy akceptujesz to jak wyglądasz, ile masz wzrostu itd. czyli wszystko co jest związane z tym co widać na zewnątrz.

Oprócz tego czy szanujesz siebie i swoje decyzje, wartości, którymi się kierujesz, czy postrzegasz siebie w pozytywach itd. czyli to co masz w środku.

Żaden człowiek nie jest idealny i należy się z tym pogodzić. Akceptacja tego kim obecnie jesteś stanowi punkt wyjścia do dalszego rozwoju nad sobą.

Jeżeli podchodzisz do tego na zasadzie; gdybym [to] i [tamto] to byłbym pewny siebie.

Przykładowo;

Gdybym był przystojniejszy/wyższy/miał ładniejszą twarz/miał więcej pieniędzy to byłbym pewny siebie. Bzdura!

Tak naprawdę nie akceptujesz siebie tylko szukasz akceptacji w czynnikach zewnętrznych co sprowadza się do płytkiej pewności siebie.

Jeśli chodzi o akceptację siebie to pamiętaj, że chodzi o akceptację tego na co NIE masz wpływu. Pozostałe rzeczy np. niektóre wady możesz wyeliminować za pomocą pracy nad sobą. Naturalnie wtedy należy działać w tym kierunku aby się ich pozbyć.

Skoro wiesz, że np. masz kilka centymetrów w pasie za dużo to akceptujesz to a następnie działasz aby się ich pozbyć.

Akceptacja siebie prowadzi do szacunku do własnej osoby.

Dzięki temu mając szacunek do samego siebie, jesteś w stanie okazać szacunek drugiej osobie. Bez tego jest to niemożliwe.

jak byc pewnym siebie przy dziewczynie

Gdy zaakceptujesz siebie, zacznij być pewnym siebie:

Gdy zaakceptujesz siebie a Twój umysł wypełniają pozytywne myśli zacznij świadomie wchodzić w dyskomfort. Przekraczaj swoje ograniczenia i pokonuj lęki.

Jeżeli boisz się podejść do obcej kobiety, na początku zapytaj przynajmniej “która jest godzina”. To nie wpłynie bezpośrednio na przełamanie bariery podrywania kobiet ale przekonasz się, że jest to możliwe. Gdy zobaczysz, że to jest możliwe to podnoś poprzeczkę. Po pewnym czasie zauważysz, że rozmawianie z obcymi kobietami jest czymś normalnym.

Pamiętaj aby w myślach ani tym bardziej w zachowaniu, nigdy nie stawiać kobiet, wyżej od siebie. Gdy widzę, jak zachowują się niektórzy faceci, pasowało by im przypomnieć, że kobieta też jest tylko człowiekiem. Ma swoje wady i zalety jak każdy z nas a nie jest jakimś bóstwem.

Zamiast podchodzić do kobiet “jak pies do jeża” lepiej być spontanicznym i wyluzowanym. Im więcej będziesz podchodził do kobiet tym większe będziesz miał doświadczenie. A doświadczenie w danej dziedzinie sprawia, że będziesz w tym bardziej pewny siebie. Tutaj nie ma drogi na skróty. Zdobywa się jedynie poprzez działanie. Im więcej coś robisz tym bardziej jesteś w tym pewny siebie, tak samo jest z kobietami.

jak nabrac pewnosci siebie do kobiet

Jak być pewnym siebie facetem i nabrać odwagi do kobiet?

Jeżeli czegoś się boisz to odczuwasz lęk przed tym. Ale przypomnij sobie, że jeżeli zrobiłeś to czego się bałeś to momentalnie lęk ustąpił. Dzieje się tak dlatego, że to mózg sabotuje działania przed tym co obce i nieznane.

Wiadomo, że kilka tysięcy lat temu była to przydatna funkcja kiedy wokół biegały groźne zwierzęta. Obecnie ta funkcja naszego mózgu bardziej przeszkadza niż nam pomaga. Jedynym wyjściem na nabranie prawdziwej i naturalnej pewności siebie jest stawienie czoła lękom i zrobienie tego czego się obawiasz.

Na początku robisz coś wierząc w siebie dzięki czemu prowadzi to do prawdziwych efektów. Np. masz ściąć drzewo za pomocą siekiery. Wiesz, że jest to możliwe a być może widziałeś jak to robią inni. Dlatego powielasz ich zachowanie poprzez uderzanie siekierą co prowadzi do ścięcia drzewa czyli efektów. Te efekty będą potwierdzeniem Twojej wiary i działań które wykonujesz.

Skup się na działaniu bo tylko działanie daje rezultaty.

Od samego myślenia i teoretyzowania kobieta nie zapuka do Twoich drzwi ani nie spadnie Ci z nieba.

jak nabrac odwagi do kobiet

Jak wyrobić w sobie pewność siebie?

Aby wyrobić sobie pewność siebie musisz wyjść ze swojej strefy komfortu i podejmować wyzwania. Nie ma innej opcji. Możesz sporo czytać, mieć dużą wiedzę ale bez działania i praktyki będzie ona bezużyteczna. Musisz być gotowym na dyskomfort aby stawić mu wyzwanie i robić to czego się boisz.

Przekraczaj swoje granice.

Wiadomo, że jeżeli czegoś wcześniej nie robiłeś to odczuwasz przed tym strach. To naturalne i nie trzeba z tym walczyć. Strach zniknie gdy się przełamiesz i to zrobisz.

Dlatego działaj pomimo strachu. Nie staraj się aby za pierwszym razem było idealnie czy jak najlepiej. Gdy będziesz się “spinał” jest tym gorzej i często wychodzi odwrotnie niż tego chcesz. Dopiero gdy nabierzesz doświadczenia, pewne rzeczy przychodzą z łatwością.

Lęk zniknie dzięki działaniu.

Zamiast budować swoją pewność siebie na czynnikach zewnętrznych, buduj ją na dodatkowych umiejętnościach, które przydadzą Ci się w życiu.

Przede wszystkim naucz się rozmawiać z kobietami. To, że rozmawiamy w tym samym języku to za mało. Musisz odróżnić język, którym posługują się faceci czyli logiczny i oparty na faktach od tego, którym posługują się kobiety czyli bazujący na emocjach.

Gdy będziesz potrafił atrakcyjnie rozmawiać z kobietami to będziesz pewniejszy siebie. Niektórzy określają to jako “dobrą gadką” lub “bajerowaniem” co sprowadza się do tego aby wiedzieć jak i umieć rozmawiać z kobietami.

Ile potrwa, zanim stanę się pewnym siebie?

Wiem, że chciałbyś być pewnym siebie od razu. Najlepiej już teraz. Też był chciał mieć wiele rzeczy od razu ale wyrobienie sobie pewności siebie jest procesem. Tego nie przeskoczysz. Trzeba nad nią pracować zamiast nabyć ją tylko raz.

Dlatego musisz być wytrwały. Wszystko co wartościowe w życiu nie przychodzi od razu tylko wymaga czasu. Tak samo jest z relacjami i budowaniem pewności siebie.

Dużo łatwiej zdobędziesz pewność siebie jeżeli nauczysz się cieszyć tym procesem. Nie narzucaj sobie presji czyli “parcia na szkło” a zamiast tego ciesz się, że robisz dla siebie coś pożytecznego.

Robisz to dla swojego dobra. Dzięki temu wiesz, że z czasem będziesz coraz lepszy nawet gdy obecnie Ci nie wychodzi tak jak byś tego chciał. Tak samo nie przejmuj się pojedynczymi porażkami dzięki czemu przestaniesz się stresować.

jak byc pewnym siebie facetem

Jak być pewnym siebie facetem z kobietami?

Tak naprawdę nigdy nie będziesz czuł się wystarczająco gotowy dlatego musisz iść małymi krokami do przodu. Jeżeli potrzebujesz wyrobić pewność siebie z kobietami to musisz do nich wyjść, tam gdzie one przebywają.

Na początek warto wyjść na miasto a jeżeli pogoda nie sprzyja to np. do centrum handlowego.

Wyjdź z domu i szukaj okazji aby poznać nowe kobiety.

Jeżeli nie wiesz o czym miałbyś rozmawiać z kobietami to świadczy o tym, że musisz nadrobić swoją wiedzę w tym temacie. Ważne aby przy podejściu do kobiety nie rzucać wyuczonymi tekstami tylko powiedz szczerze dlaczego do niej podszedłeś. Co Ci się w tej kobiecie spodobało?

Nie myśl nad tym co masz powiedzieć bo wtedy włączy Ci się logika i będziesz szukał akceptacji swoich myśli. Tak samo nie myśl jak będzie wyglądała rozmowa, ponieważ nie wiesz co odpowie kobieta.

Wszystkiego nie zaplanujesz.

Zamiast tego skup się na jej emocjach i otwórz swój umysł dzięki temu będziesz naturalny. Rozmawiaj z entuzjazmem przekazując emocje.

Podczas słuchania kobiety okaż szczere zainteresowanie tym co mówi.

jak byc pewnym siebie mezczyzna

Jak być pewnym siebie i zwiększyć swoją pewność siebie?

Przede wszystkim obserwuj siebie w jakich sytuacjach brakuje Ci pewności siebie. Pomoże Ci w tym nawyk samoobserwacji. Zastanów się czy w ciągu dnia zachowywałeś się tak jak chciałeś lub powinieneś będąc pewnym siebie? A może coś Ci w tym przeszkodziło? Szukaj emocji, które Ci w tym przeszkodziły dzięki czemu zwiększyć Twoją samoświadomość.

Pamiętaj aby nie stawiać sobie zbyt wygórowanych oczekiwań. Nie możesz w tydzień mieć takich umiejętności i efektów jak osoba, która posiada kilkuletnie doświadczenie w tym temacie.

Wiadomo, że nawet najlepsi nie mają 100% skuteczności w kontaktach z kobietami. Każda kobieta jest inna i jest to po prostu nie możliwe aby podobać się wszystkim. Pamiętaj, że reakcja kobiety jest związana z jej stanem emocjonalnym w jakim jest w danej chwili.

Skoro boli ją głowa albo przed chwilą zdechł jej kotek to myślisz, że jest w dobrym nastroju? Dlatego pamiętaj, że nie masz wpływu na reakcję po stronie kobiety.

Wytrwale pracuj nad sobą i ciesz się małymi sukcesami. Ciesz się z każdego kroku, który przybliża Cię do Twojego celu. Na początku samym sukcesem może być podejście do obcej kobiety a z czasem podnoś poprzeczkę w postaci samej rozmowy a następnie umówienia się na spotkanie ew. otrzymanie numeru telefonu.

Porzuć presję i oczekiwania na efekt a w zamian zanurz się w ten proces poznawania nowych kobiet i czerp z niego radość. Przede wszystkim bądź społeczny i kontaktowy tak aby rozmawiać z przypadkowymi ludźmi np. w sklepie, na poczcie czy podczas tankowania samochodu.

Uczyń z tego swój nawyk. Wystarczy zamienić kilka słów lub życzyć miłego dnia a zobaczysz jak ludzie zaczną na Ciebie reagować.

Nie bój się popełniać błędów bo jedynie dzięki błędom możesz się uczyć i iść do przodu. Gdy będziesz systematycznie poznawał nowe kobiety w różnych warunkach to nabierzesz luzu w relacjach i zdobędziesz naturalną pewność siebie.

jak byc pewnym siebie mezczyzna

Gdy nadal nie brakuje Ci pewności siebie:

Jest jedna rzecz, która potrafi wstrząsnąć człowiekiem gdy zawodzą inne możliwości.

Wiele osób przed śmiercią żałuje tego, że czegoś nie zrobiły w swoim życiu niż tego, że coś zrobiły.

Jaki z tego wniosek?

Pomyśl, że też kiedyś umrzesz.

Czy jesteś zadowolony z obecnego życia? A co by było gdyby zostało Ci np. tylko 30 dni życia? Też byś nadal czaił się aby podejść do kobiety czy stawałbyś na głowie aby poznać jak najwięcej i spędzić miło z nimi czas? To jakie masz przyziemne i materialne problemy nie mają znaczenia w obliczu śmierci.

Jak być pewnym siebie facetem? Zobacz wideo:

PS. Podziel się ze znajomymi. Z góry DZIĘKI 🙂

2 Comments

  1. Zazwyczaj nie oceniam artykułów , które czytam ale ten jest tak świetnie napisany. To jest cała geneza moich problemów. Dziękuję autorowi , że tak dogłębnie wyjaśniłes tą kwestię. Już wiem co mam zrobić aby walczyć z moją nieśmiałością i stać się pewnym siebie facetem. Jest to proces , który trwa , jeżeli ćwiczymy regularnie to zobaczymy efekty tak jak z innymi rzeczami 🙂 Kurcze dziękuję za ten artykuł mam nadzieję , że za jakiś czas będę mógł się pochwalic moimi osiągnięciami w tym temacie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
error: